16 Eylül 2013 Pazartesi

Bu Yaz Neler Okudum?

Herkese merhaba! Güzelim yaz mevsiminin son demlerindeyken böyle yaza veda yazıları yazmak canımı çook sıkıyor. Kitap okumaya bayılırım ama yazın kitap okumak bambaşka bir zevk. Bende bu yaz okuduğum kitaplar içinden size TOP 5 hazırladım :)
5)Pink Freud-Sorun Bende Değil Sende
İnternette kendisini her yerde takip ettiğim için dedim hadi alayım ama beklediğim gibi çıkmadı üzülerek belirtmeliyim. Boş geldi biraz. Tabi derseniz kafa dağıtmak istiyorum çok yormasın güldürsün eğlendirsin diye gidin alın sizi durduracak değilim :)
 
4)Franz Kafka-Milena'ya Mektuplar
Kafka ve Milena sevip de kavuşamayan bir çift. Onların aşkı mektuplarda saklı. Kafka'nın mektuplarda yazdıklarını görünce derinden bir of çekesi geliyor insanın. Bir insan nasıl bu kadar sevebilir diye düşünüyorsun. Her yerde kitaptan alıntılar gördüğüm için merak ediyordum. Biraz ağır ilerlese de kitap ben okudum içimde kalmadı en azından :)
 
3)Jean Christophe Grange-Siyah Kan
Gerilimli maceralı kitapları çok severim. Ayrıca Grange de iyi yazardır hani. Baya bir kitabını okumuşluğum vardır. Kitap iyi mi deseniz gerçekten muhteşemdi ama kendime yeni bir şey arıyorum. Gerilimli maceralı kitaplardan sıkılmışım galiba çok saramadı sanki :)
 
2)Elif Şafak-Aşk
Elif Şafak'ın başka hiç kitabını okumamıştım. 'Aşk' ilkti ve bende gayet olumlu bir etki bıraktı. Tebrizli Şems ve Mevlana arasındaki arkadaşlık gayet güzel anlatılmış bence. Okuduğum bazı yorumlarda aralarındaki dostluk saçma sapan yerlere çekilmiş buna gerçekten üzüldüm. Bana sorarsanız bir şans verin derim bence çok iyiydi :)
 
1)Dan Brown-Cehennem
Dan Brown'ın kendisi gönlümün birincisi. Bütün kitaplarını okudum. Ne yazsa okurum üç kuruş param sana feda olsun koçum helal aynen böyle devam. Konusu mekanları her şeyi muhteşem olur mu olur adam yapmış. Ters bir şey söyleyenin ağzının ortasına kürekle vururum o derece hayranıyım anlayacağınız :)
 
Sizinde yorumlarınızı alayım hangisi favoriniz? :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder